Automat do gier hazardowych nie pracuje. Jak rozwiązać ten problem

GRAJ!

Automat nie pracuje: co robić?

Odwiedzający kasyna online mogą napotkać się z problemami podczas ładowania gry. Rozwiązanie zależy od powodu, po któremu automat nie działa. Weźmy pod uwagę podstawowe metody rozwiązania tego problemu.

 1. Odświeżanie strony.

  Najprostszy i najczęściej używany sposób na rozwiązanie problemów z uruchomieniem automatu do gier to przeładowanie strony. Aby to zrobić można wykonać jedną z następujących czynności:

  • Naciśnij przycisk F5 na klawiaturze.
  • Naciśnij kombinację klawiszy CTRL + F5.
  • Kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Reset".
  • Przeładuj stronę za pomocą menu przeglądarki.
 2. Sprawdź połączenie z Internetem.

  Jeśli automat nie uruchamia się, to przyczyną może być zerwane połączenie internetowe. Konieczne jest sprawdzenie czy jest obecne połączenie. Rozwiązaniem problemu może być ponowne uruchomienie routera wifi. Ponadto w tym przypadku ma sens sprawdzenie ustawienia Zapory. Aby to zrobić należy otworzyć panel sterowania, a następnie "System i zabezpieczenia" i wybrać – "Zapora systemu Windows". Gdy zapora zostanie wyłączona trzeba odświeżyć stronę na której znajduje się automat.

 3. Sprawdź swoją przeglądarkę.

  Poprawność działania automatu do gry może zależeć od używanego oprogramowania. Zazwyczaj najmniejsze problemy powstają w przeglądarce Google Chrome. Zainstalować ją można pobierając plik ze strony https://www.google.com/chrome/

  Jeśli zaleca się korzystanie z innej przeglądarki, to jedną z nich można pobrać korzystając z poniższych linków:

 4. Sprawdź swoją prędkość połączenia z Internetem.

  Niektóre gry wymagają wysokiej prędkości połączenia z Internetem. Z reguły wymagana minimalna prędkość to 1 Mbps. Sprawdzenie szybkości transmisji jest możliwe za pomocą specjalnych serwisów internetowych. Jednym z najbardziej wiarygodnych spośród nich jest http://speedtest.net/.

 5. Usuń pliki tymczasowe.

  Uruchomienie automatu do gier może odbywać się z przeszkodami przez pliki tymczasowe. Jeśli tak jest, to dla rozwiązaniu problemu należy wyczyścić pamięć podręczną i usunąć pliki cookies. Aby wykonać tę procedurę należy zamknąć wszystkie strony. Dalej, w zależności od tego która przeglądarka jest używana, należy wykonać następujące ruchy:

  • W Operze: Narzędzia → Opcje → Zaawansowane → Historia → zaznaczyć żądane pola wyboru i kliknąć przycisk Delete.
  • W przeglądarce Mozilla Firefox: Preferencje → Prywatność → Usuń historię (zaznaczyć pole pamięć podręczna).
  • Internet Explorer: Narzędzia → Opcje internetowe → Ogólne → Historia → Pliki tymczasowe → Cookies.
  • W przypadku Google Chrome: Ustawienia → Historia → Usuń dane z historii przeglądania → zaznaczyć odpowiednie pola i kliknąć Wyczyść dane przeglądarki.
 6. Sprawdzenie Flash Playera.

  Wiele popularnych automatów zostało zaprojektowano z wykorzystaniem technologii Flash. W związku z tym ważne jest korzystanie z aktualnej wersji odtwarzacza. Dla użytkowników Google Chrome to nie będzie trudnym zadaniem, ponieważ przeglądarka automatycznie aktualizuje się do najnowszej wersji odtwarzacza. Gracze które wykorzystują inne oprogramowanie do web-surfingu mogą pobrać najnowszą wersję playera za linkiem - http://get.adobe.com/flashplayer.

  Po pobraniu pliku do instalacji należy wykonać następujące czynności:

  • Usunąć nieaktualną wersję (Start → Usuń programy).
  • Zamknąć stronę.
  • Zainstalować najnowszą wersję Flash Playera.
  • Pozwolić na korzystanie z pamięci podręcznej komputera.

  Po zainstalowaniu najnowszej wersji otwórz automat klikając na jego polu prawym klawiszem myszy, wybierz menu "Ustawienia", a następnie – wybierz "Folder". Jeśli pole "Zezwalaj" nie jest zaznaczone, to należy je zaznaczyć, a jeśli jest – to zaznaczenie musi być usunięte.

 7. Zmiana rozdzielczości przeglądarki.

  Niektórzy gracze napotykają następujący problem: gra uruchamia się, ale nie pracuje poprawnie. W takim wypadku należy zmienić rozdzielczość. Prosty sposób do tego – nacisnąć na klawiaturze Ctrl+0, lub przytrzymując klawisz Ctrl przewijać kółkiem myszy w górę tak długo jak będzie wystawiona pożądana scala. Ustawienia te są dostępne również w menu przeglądarki.

 8. Wyłączenie wtyczek, które blokują banery reklamowe.

  Oprogramowanie do blokowania reklam może wpływać na prace automatów. Wyłączenie tych wtyczek (AdBlock i innych) pozbawi użytkowników tych problemów. Aby to zrobić, przejdź do ustawień przeglądarki i wyłącz wszelkie programy, które blokują wyświetlanie reklam.

  Jeśli gra po wypróbowaniu wszystkich tych metod nadal nie działa, to należy skontaktować się z obsługą klienta kasyna online.